Jakie wybrać drzwi antywłamaniowe?

Drzwi antywłamaniowe wcale nie muszą być brzydkie i toporne. Producenci starają się, aby miały elegancki wygląd. Wyposażone są bardzo często w dekoracyjne szyby. Oczywiście ich głównym zadaniem jest stawianie oporu złodziejom. Na jakie drzwi antywłamaniowe warto się zdecydować?

Drzwi antywłamaniowe – podstawowe informacje

Zadaniem drzwi antywłamaniowych jest zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Jeżeli nie chcemy mieć problemu ze znalezieniem gotowych drzwi wejściowych, powinniśmy stworzyć dla nich otwór o wielkości 100×210 cm. Węższe lub niższe wymiary spowodują, że trzeba będzie drzwi robić na zamówienie, a jest to często większy wydatek.

Drzwi antywłamaniowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi wejściowe należy kierować się klasami antywłamaniowymi. Klasy RC2 i RC3 gwarantują, że skrzydło nie da się sforsować przez 30 minut. Warto również zdecydować się na drzwi wyposażone w centralny zamek. Powinny one mieć także konstrukcję wzmocnioną stalowym ożebrowaniem, dwiema grubymi, trudnymi do przecięcia blachami, a także powinny być wyposażone w bolce antywłamaniowe uniemożliwiające ich wyważenie. Najlepiej, by drzwi antywłamaniowe otwierały się do środka. Wtedy zawiasy umieszczane są od wewnętrznej strony. Sprawia to, iż trudniej jest podważyć skrzydło. Dzięki temu, że zdecydujemy się na dobrej jakości drzwi antywłamaniowe, z pewnością nasz dom będzie idealnie chroniony przed złodziejami.

Wygląd drzwi antywłamaniowych

wygląd drzwi antywłamaniowych
Producenci drzwi antywłamaniowych coraz większą uwagę przykładają także do wyglądu skrzydeł. Proponują eleganckie okładziny, które niczym nie ustępują drzwiom wewnętrznym. Dostępne są modele z dekoracyjnymi szybami. Oczywiście zostaje do jego wykonania użyte szkło bezpieczne o grubości przekraczającej 1 cm. W związku z tym, bardzo trudno taką szybę jest zbić. Drzwi antywłamaniowe do domów wolnostojących zwykle dobiera się pod kolor okien. Warto z tej zasady skorzystać. Dzięki temu, cały dom będzie mógł prezentować się w bardzo atrakcyjny sposób.

Drzwi antywłamaniowe są zazwyczaj masywne, ponieważ mają nawet 10 cm grubości. Są to zazwyczaj drzwi w wersji drewnianej. Nadają się one świetnie do dużych domów. Jeżeli mamy mały dom lub chcemy zamontować drzwi antywłamaniowe w mieszkaniu, lepiej wybrać drzwi aluminiowe. Wyglądają znacznie lżej.

Zamek w drzwiach antywłamaniowych

Jednym z najważniejszych elementów drzwi antywłamaniowych jest zamek. Nie prawdą jest, że im więcej zamków mają drzwi, tym są bardziej bezpieczne. Zbyt duża ich ilość może osłabić konstrukcję drzwi, co może doprowadzić do ułatwienia zadania włamywaczowi. Lepiej zainwestować w dwa lub trzy dobre zamki, niż inwestować w kilka z niższej półki.

Tagi


Centrum informacji

Austria okna

100% Made in Austria

Tyle jednostek okiennych
wyprodukowaliśmy:
23 059 099

kalendarz targi

Targi

Odwiedź nas osobiście!
Chętnie doradzamy inwestorom
na wielu imprezach targowych.

diagram zadowoleni klienci

Zadowolenie klienta na poziomie 98%

Nasi partnerzy gwarantują kompetentne
doradztwo i wsparcie - a to doceniają
Nasi kliencie, którzy w 98% polecają nas dalej!

Wszystkie modele Zamknij


 

Drzwi zewnętrzne Zamknij

Dostępne w serii:
Dodaj do wyceny »

Wycena ZamknijJestem:
inwestorem

architektem

Imię i nazwisko
Tel. Kontaktowy
E-mail
Kod pocztowy
Miejscowość
Uwagi / Prośba o informację zwrotną

Zamów KatalogZamknijKLAUZULA INFORMACYJNAZamknij


Administrator danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest spółka IFTM Group Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Wołoska 9A, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000202020, NIP 527 000 11 18, REGON 011563298 (dalej zwana „Administratorem”). Wszelkie sprawy związane z przetwarzaniem przez IFTM Group sp. z o.o. Państwa danych osobowych prosimy kierować na adres e-mail: rodo@internorm.com.pl

Dane osobowe, które przetwarza Administrator

Administrator przetwarza dane osobowe takie jak imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres inwestycji , adres korespondencyjny, a także w przypadku zawarcia umowy adres zamieszkania, numer PESEL , NIP, nr dowodu osobistego lub numer innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Cel przetwarzania danych przez Administratora

Państwa dane osobowe są przetwarzane w celu przygotowania oferty produktowej lub usługowej zgodnie z Państwa wytycznymi a w przypadku zakupu towarów lub usług dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy. Ponadto, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych towarów i usług świadczonych przez administratora a także w celach statystycznych.

Odbiorcy danych osobowych lub kategorie odbiorców

Odbiorcami Państwa danych osobowych są nasi pracownicy i współpracownicy, partnerzy handlowi a także producenci towarów oraz nasi podwykonawcy, w tym w szczególności biura prawne, podmioty świadczące usługi księgowo-rachunkowe, kadrowe, agencje reklamowe.

Zamiar przekazywania danych do państw trzecich

Państwa dane nie są przekazywane do odbiorców z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Prawo dostępu do danych osobowych

Posiadają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto, w określonych przypadkach także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego:

Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO.

Podstawa przetwarzania danych osobowych

Podstawą do przetwarzania Państwa danych osobowych jest Państwa zgoda lub umowa zawarta z naszą firmą. W zakresie w jakim przetwarzamy dane osobowe dla pomiarów statystycznych oraz w celach marketingowych usług i towarów oferowanych przez nas jako Administratora- podstawą prawną do ich przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora.

Konsekwencje niepodania danych osobowych

Podanie Państwa danych osobowych jest dobrowolne, niemniej jednak ich brak uniemożliwi Administratorowi przygotowanie oferty lub wykonanie umowy.

Okres przechowywania danych osobowych

W przypadku gdy podstawą do przetwarzania Państwa danych osobowych jest umowa to dane te będą przechowywane przez okres obowiązywania umowy, a także po jej zakończeniu w celach: dochodzenia roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, wykonania obowiązków lub uprawnień wynikających z przepisów prawa, w tym przepisów prawa cywilnego, podatkowego i innych powszechnie obowiązujących. W przypadku gdy podstawą do przetwarzania Państwa danych osobowych jest zgoda to dane te będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.

Zautomatyzowane podejmowanie decyzji, profilowanie

Państwa dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.