Drzwi z naświetlem bocznym – jakie wybrać?

Szyby w drzwiach zewnętrznych nie tylko zapewniają im estetyczny wygląd, ale spełniają też funkcję praktyczną – wpuszczają słońce do wnętrza budynku. Dzięki temu pomieszczenia takie jak: hol, przedsionek czy przedpokój są jasne, natomiast my oszczędzamy energię elektryczną. Trzeba jednak pamiętać, że szkło w drzwiach zewnętrznych musi wyróżniać się najlepszymi parametrami dotyczącymi przepuszczalności ciepła, co oznacza, że nie można pozwolić, aby ich obecność przełożyła się na utratę ciepła we wnętrzu budynku.

Naświetla boczne

Jednym z ciekawszych rozwiązań są drzwi wejściowe z naświetleniem bocznym. Oznacza to, że szyby umieszczone są po dwóch stronach płyty drzwi, zdarza się również, że obecne są tylko po jednej. Taka naświetla składa się najczęściej z ramy i wypełnienia, którym w całości jest zazwyczaj szyba, chociaż niekiedy stanowi ona tylko jego większy lub mniejszy fragment. Aby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność drzwi, producenci zdecydowali się na stosowanie naświetla bocznego z ruchomymi słupkami, co pozwala na szersze otwarcie drzwi i tym samym np. wniesienie lub wyniesienie mebli o większych rozmiarach.

Z dwoma czy jednym przeszkleniem bocznym?

Jeżeli już zdecydujesz się na przeszklenia boczne w drzwiach wejściowych, pozostaje Ci decyzja, czy mają one znajdować się po jednej czy z dwóch stron. Firma Internorm posiada w swojej ofercie oba rozwiązania. Drzwi wejściowe z jednym przeszkleniem bocznym pozwalają wpuścić światło do środka, jednak nadal większą powierzchnie zajmuje pełne skrzydło. Prywatność zapewnia zastosowanie kilku rodzajów przeszkleń, w tym bardzo efektownego satynowego. Stanowią one ochronę przed wzrokiem sąsiadów oraz przechodniów.


Drzwi z dwoma przeszkleniami bocznymi są znacznie większe. Prezentują się niezwykle imponująco, dlatego często wybierane są przez właścicieli dużych domów i rezydencji. Internorm proponuje przeszklenia idealnie komponujące się ze stylistyką drzwi. Dużą zaletą jest możliwość dopasowania bocznych ram zarówno pod względem koloru jak też wzoru.
Dzięki przeszkleniom bocznym zyskujemy dużą ilość światła w mieszkaniu, oszczędzają energię. Ponadto otrzymujemy element dekoracyjny wnętrza i zewnętrznej części budynku, który z pewnością przykuwa uwagę i wyróżnia się spośród tradycyjnych rozwiązań.

Tagi


Centrum informacji

Austria okna

100% Made in Austria

Tyle jednostek okiennych
wyprodukowaliśmy:
23 059 099

kalendarz targi

Targi

Odwiedź nas osobiście!
Chętnie doradzamy inwestorom
na wielu imprezach targowych.

diagram zadowoleni klienci

Zadowolenie klienta na poziomie 98%

Nasi partnerzy gwarantują kompetentne
doradztwo i wsparcie - a to doceniają
Nasi kliencie, którzy w 98% polecają nas dalej!

Wszystkie modele Zamknij


 

Drzwi zewnętrzne Zamknij

Dostępne w serii:
Dodaj do wyceny »

Wycena ZamknijJestem:
inwestorem

architektem

Imię i nazwisko
Tel. Kontaktowy
E-mail
Kod pocztowy
Miejscowość
Uwagi / Prośba o informację zwrotną

Zamów KatalogZamknij